Domů Kurzy Instruktoři Jak to funguje Doporučení Dárkový poukaz  
Nabízené kurzy
Jak fungují PPSOP kurzy
Základy
Týdenní lekce
Hodnocení a zpětná vazba
Otázky a odpovědi
Garantujeme spokojenost

🎄PERFEKTNÍ FOTO VÁNOCE 2019🎄 SLEVOVÁ AKCE - 25 % na všechny naše kurzy.
Přímo při platbě použijte kupón ROZBALTO25. Sleva platí do 23.12.2019!NAUČTE SE EXPONOVAT KREATIVNĚ 2
Instruktoři: Patrik Banas a Monika Banas                                                                     Délka kurzu: 4 týdny
Autor a garant kurzu: Bryan Peterson                                                                         Cena: 1.999 CZK

Pokračujte v objevování kreativní expozice a naučte se správně nastavit svůj fotoaparát v každé situaci!

Tento kurz plynule navazuje na získané dovednosti z kurzu Naučte se exponovat kreativně 1.

Tisíce fotografů se už naučilo, že Bryan dokáže těžké téma o exponování udělat lehce zvládnutelné a díky Bryanovu jedinečnému vzdělávacímu přístupu a informativní zpětné vazbě budete fascinovaní, jak je vlastně lehké stále objevovat další a další souvislosti ve vztahu mezi clonou (f/číslem), rychlostí závěrky a citlivostí ISO.

I tyto další 4 lekce o kreativní expozici jsou vytvořené na základě celosvětově velmi úspěšné Bryanovy knihy Naučte se exponovat kreativně. Každý týden vám objasníme svět kreativní expozice, budeme vás inspirovat dobrými příklady. Dodáme vám zadání a vy nám následně nahrajete vaše fotografie, na které dostanete férovou zpětnou vazbu od instruktorů kurzu. Principy vzdělávání v PPSOP jsou stále stejné!

Rozvineme několik dalších skvělých témat a technik, díky kterým pro vás bude kreativně správná expozice úplnou hračkou!

A co vás v tomo kurzu naučíme?

 • Vytvářet pomocí fotoaparátu skvělá abstraktní umělecká díla, která si bude vaše rodina chtít pověsit do obývacího pokoje
 • Rozpoznat kvalitu světla a využít ho ve svůj prospěch a získat tak působivější záběry
 • Fotografovat za soumraku, v noci, prozradíme, jak vytvořit tu nádhernou kobaltově modrou oblohu
 • Jak vyfotografovat extrémně kontrastní prvky v jednom záběru s pomocí HDR techniky
 • Kdy si na pomoc přizvat „Pana Zeleného“ a kdy „Nebeské bratry“
 • Jak dosáhnout toho, aby záběry z rodinného výletu na zasněžených kopcích či šaty nevěsty nebyly úplně šedé
 • Tento kurz vám skutečně ukáže jak dosáhnout perfektní expozici v každé situaci – jedenkrát a navždy, to vám garantujeme!

  Naučte se exponovat kreativně i vy!

  Tento kurz navazuje na první část a zahrnuje následující témata:

  LEKCE 1 (Umělecká díla, která si bude vaše rodina chtít pověsit do obývacího pokoje!)
  • Kreativní “malování” s rychlostí závěrky
  • Záběry, které by “nafotil” Monet
  • Rotování a zoomování s otevřenou závěrkou
  • Pohyb a emoce padajícího deště na vaší zahradě nebo balkóně
  LEKCE 2
  • Fotografování bez expozimetru
  • Kvalita světla během dne a využití ve svůj prospěch pro působivější záběry
  • Sluneční šestnáctka
  • Fotografování za soumraku a v noci
  LEKCE 3
  • Těžké expozice
  • Aby bílá byla skutečně bílá
  • Jak na přechodový filtr neutrální hustoty
  • Extrémní kontrasty v jednom záběru s pomocí HDR techniky
  LEKCE 4
  • Šedá karta ve vaší dlani na problematické expoziční situace
  • Expoziční zkratky - Nebeští bratři a pan Zelený
  • Polarizační filtr v praxi
  • Focení bez odlesků
  • Speciální zadání na závěr kurzu

  Požadavky na kurz:
  Digitální fotoaparát s plně manuálním expozičním módem. Základní setový objektiv je plně postačující. Žádná další fotografická výbava není nutná k absolvování tohoto základního kurzu!
  Doporučuje se absolvování kurzu Naučte se exponovat kreativně 1. nebo velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO.

  Doporučené pokračování:
  Po skončení tohoto kurzu studentům vřele doporučujeme pokračovat v odhalování tajů kompozice v kurzu
  Naučte se vidět a komponovat kreativně.

  Zpětná vazba studentů:
  Děkuju jak za bezva vedení kursu, tak i za hodnocení snímků. Zpětná vazba je velmi cenná, navíc se netýkala jen probíraných témat. Zapamatuju si chyby - bonus toho zákroku je však nevyčíslitelný. A děkuju za podporu. Na focení je kouzelné to, že to je cesta bez konce. Nikdo a nikdy nemůže říct: jsem hotový, už není kam jít. A proto zůstáváme fotit a neustále se učíme. Jiří Cetkovský

  Ako úplný začiatočník som prešla kurzom Naučte se exponovat kreativně I a II a môžem povedať, že som sa naučila kopec zaujímavých vecí. Inštruktori boli vynikajúci, vždy pripravení poradiť, ohodnotiť našu prácu a posúvať nás vo fotení ďalej. Odporúčam! Jana Tomková


  Naučte se exponovat kreativně i vy!


  Autor a garant kurzu: Bryan Peterson

  bryan f peterson Bryan je fotografem víc než 30 let a učitelem fotografie už víc než 20 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně. Bryan je Američan a momentálně žije v Seattle, USA. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu.

  Instruktor: Patrik Banas

  Patrik Banas Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa (např. Toskánsko, Provensálsko, Praha...). Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Patrik pochází ze Slovenska, žil pět let v Praze a momentálně žije v St. Louis, Missouri. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu.

  Instruktor: Monika Banas

  Monika Banas Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži, se začala fotografování věnovat do hloubky, absolvovala mnoho fotografických kurzů (mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com) a workshopů u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergom i jako instruktor. Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
  Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4. Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.  fotosoutěže, fotovideá, informace a super foto komunita!
  facebook Zadejte si nás k oblíbeným stránkám na Facebooku PPSOP Blog Perfektní Blog Školy Perfektní Fotografie

  Autorská práva © 2019 Aperture Productions LLC. Všechna práva jsou vyhrazena
  Přihlášení studentů PPSOP:
  UŽIVATELSKÉ JMÉNO: HESLO:  
     
  Zapomněli jste přihlašovací údaje?