Domů Kurzy Instruktoři Jak to funguje Doporučení Dárkový poukaz  
Nabízené kurzy
Jak fungují PPSOP kurzy
Základy
Týdenní lekce
Hodnocení a zpětná vazba
Otázky a odpovědi
Garantujeme spokojenost

🎄PERFEKTNÍ FOTO VÁNOCE 2019🎄 SLEVOVÁ AKCE - 25 % na všechny naše kurzy.
Přímo při platbě použijte kupón ROZBALTO25. Sleva platí do 23.12.2019!NAUČTE SE EXPONOVAT KREATIVNĚ 1.
Instruktoři: Patrik Banas a Monika Banas                                                                     Délka kurzu: 4 týdny
Autor a garant kurzu: Bryan Peterson                                                                          Cena: 1.999 CZK

BESTSELLER v našem portfoliu!
Pronikněte do světa kreativní expozice, ovládněte jednou pro vždy svůj fotoaparát a získejte individuální zpětnou vazbu za bezkonkurenční cenu!

Tento kurz je bezpochyby bestsellerem v našem portfoliu a nejobíbenějším fotokurzem na Internetu. Jeho lekce jsou vytvořené na základě celosvětově velmi úspěšné Bryanovy knihy Naučte se exponovat kreativně.

Každý týden vám v lekci objasníme svět expozice, který může být často nejasný až odstrašující. Hned v první lekci se naučíte, jak lehké je fotografovat v módu manuální expozice. A díky Bryanovu jedinečnému vzdělávacímu přístupu a informativní zpětné vazbě budete okouzleni, jak je vlastně lehké porozumět vztahům mezi clonou (f/číslem), rychlostí závěrky a citlivostí ISO.

Tisíce fotografů se už naučilo, že Bryan dokáže těžké téma o exponování udělat lehce zvládnutelné. Hned v první lekci uvidíte a dozvíte se, jaký je rozdíl mezi správnou expozicí a kreativě-správnou expozicí.

Bojujete s termínem hloubka ostrosti? Víte, KTEROU clonu použít a kdy ji použít, abyste dosáhli co největšího kontrastu a ostrosti vašeho snímku? Víte, které dvě clony zajistí, aby vaše pozadí zůstalo rozostřené? Víte, KTERÁ clona v kombinaci se správným objektivem vám zajistí ostrost od jednoho metru až do nekonečna? Jestli hledáte způsob, jak mít VŽDY perfektní snímky, nebo nerozumíte, proč některé expozice fungují a některé ne, tak potom je toto ten správný kurz pro vás. Už jste objevili a přezkoumali vzrušující svět naplněný záběry plnými pohybu? Tento kurz vás naučí vše o kreativním použití rychlosti závěrky od zmrazení akce až po naznačení pohybu.

Tisíce fotografů se už naučilo, že Bryan dokáže těžké téma o exponování udělat lehce zvládnutelné. Přesvědčte se o tom i vy!


Naučte se exponovat kreativně i vy!

Tento kurz zahrnuje následující témata:

LEKCE 1
 • Základy expozice
 • Co je expozimetr
 • Správná expozice a kreativně správná expozice
 • Jak se dívá váš fotoaparát
LEKCE 2
 • Clona a hloubka ostrosti
 • Izolace objektu
 • “Příběh vyprávějící” fotografie
 • Širokoúhlé objektivy a teleobjektivy
LEKCE 3
 • “To je jedno” clona
 • Jak na siluety
 • Bonus - přechodové filtry
LEKCE 4
 • Rychlost závěrky a pohyb
 • Naznačení pohybu
 • Zmrazení akce
 • Sledování objektu v pohybu

Požadavky na kurz:
Digitální fotoaparát s plně manuálním expozičním módem. Základní setový objektiv je plně postačující. Žádná další fotografická výbava není nutná k absolvování tohoto základního kurzu!

Doporučené pokračování:
Po skončení tohoto kurzu vřele doporučujeme studentům pokračovat v objevování krásy exponování v navazujícím kurzu
Naučte se exponovat kreativně 2.

Zpětná vazba studentů:
Patriku a Bryane, velmi Vám děkuji za velmi důležité 4 týdny, které mě velmi posunuly, velmi bavily a velmi naučily. Jste lidé na správném místě a opravdu si hodně cením toho, že vy profíci se věnujete nám zapáleným amatérům, že v tom vidíte smysl a že vás to těší. Zuzana Řebíčková Minxová

Jste prostě perfektní! Hana Dlouhá

Ďakujem za príjemnú spoločnosť, spätnú väzbu a hlavne ďakujem za to, že som sa toho hodne naučila, čo som ani nečakala. Na začiatku som neočakávala takmer nič, ale na konci vidím, že som sa toho vážne naučila veľa a hlavne začínam rozumieť svojmu fotoaparátu. Zuzka Lenčešová

Som nadmieru spokojný a vrelo odporúčam! Milan Kučečka


Naučte se exponovat kreativně i vy!


Autor a garant kurzu: Bryan Peterson

bryan f peterson Bryan je fotografem víc než 30 let a učitelem fotografie už víc než 20 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně. Bryan je Američan a momentálně žije v Seattle, USA. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik Banas Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa (např. Toskánsko, Provensálsko, Praha...). Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Patrik pochází ze Slovenska, žil pět let v Praze a momentálně žije v St. Louis, Missouri. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu.

Instruktor: Monika Banas

Monika Banas Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit a fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. Po přestěhování za velkou louži, se začala fotografování věnovat do hloubky, absolvovala mnoho fotografických kurzů (mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com) a workshopů u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergom i jako instruktor. Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou fotografii.
Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům (napřiklad Fotoprojekt 52). Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4. Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Naučte se exponovat kreativně i vy!

© Eva Havlasová, Michela Jurašiová, Jozef Radvanský, Patrik Mládenek, Michaela Nesvadbová, Vladimír Berný, Jana Krauzová, Lucie Portešová, Barbora Blahová


fotosoutěže, fotovideá, informace a super foto komunita!
facebook Zadejte si nás k oblíbeným stránkám na Facebooku PPSOP Blog Perfektní Blog Školy Perfektní Fotografie

Autorská práva © 2019 Aperture Productions LLC. Všechna práva jsou vyhrazena
Přihlášení studentů PPSOP:
UŽIVATELSKÉ JMÉNO: HESLO:  
   
Zapomněli jste přihlašovací údaje?