Domů Kurzy Instruktoři Jak to funguje Doporučení Dárkový poukaz  
Nabízené kurzy
Jak fungují PPSOP kurzy
Základy
Týdenní lekce
Hodnocení a zpětná vazba
Otázky a odpovědi
Garantujeme spokojenost

FOTOGRAFUJEME FLORU
Instruktoři: Monika a Patrik Banas                                                                                       Délka kurzu: 4 týdny            Cena: 3.490 CZK           

Květy jsou dokonalým a vděčným fotografickým objektem. Je to pochopitelné a to z mnoha důvodů: už na první pohled jsou fotogenické, zajímavé, plné barev, odlišností a můžete je najít prakticky všude. A navíc - květy neodmlouvají, neutíkají a když nefouká opravdu velký vítr, při focení i spolupracují! Zkrátka, květy jsou modelky, které rády pózují! Myslíme, že každý s fotoaparátem v ruce čas od času nafotí nějaký ten květ nebo list, nedá se tomu prostě odolat.

V tomto kurzu však nebudeme fotografovat jen květy jako takové, ale floru všeobecně a tak pokud rádi floru fotografujete, tento kurz je tu právě pro vás. Naučíte se v něm jak využívat přirozené světlo a vytvořit si dobré světelné podmínky pro focení květin venku ale i uvnitř, jak na kompozici, ať už to budou různá kompoziční pravidla ale i to, jak a kdy je porušit, naučíte se jak při focení flory co nejlépe využít vaši současnou fotovýbavu, jak izolovat své objekty a jako celkově pracovat s pozadím, ať už využít přirozené pozadí nebo si vytvořit vlastní, jak fotit na bílém i na černém a mnoho, mnoho dalšího! Ať už jste ve focení květů začátečníci či pokročilí, věříme, že vám ukážeme mnohé zajímavé a originální nápady a naispirujeme vás k focení flory.

Kurz obsahuje i mnoho tipů na různé (tradiční i netradiční) fototechniky a mnoho triků, které můžete využít, aby vaše fotografie flory “vystupovaly z davu” a průměru.Obsah kurzu:

LEKCE 1 – Začínáme…
 • Květy, listy, větvičky, pupeny, plody - ale i kapky, pavučiny a hmyzzzz
 • Výbava – co je v batohu, objektivy (to jsou divy…)
 • Makro objektiv… a jeho alternatívy (ať nemachruje!)
 • Odrazka a difuzér – dvojice k pohledání
 • Výbava domácího kutila pro focení květů (receptář nejen na neděli)

LEKCE 2 – Naučte se dívat okolo sebe… jinak
 • Všechno o pozadí – rozostření, co přiznat a/anebo nepřiznat a jak si vyrobit vlastní
 • Výběr clony a vliv na výsledný záběr a co na to hloubka ostrosti – izolace vs. storytelling
 • Ostření a výběr ostřících bodů, selektivní zaostřování bodů (ach, ne!)
 • Technika “Fotíme přes…”

LEKCE 3 – Kompozice… a světlo
 • Základní pravidla a kdy a jak je efektně porušit
 • Makáme na svém objektu… a jiné úhly pohledu
 • Budiž světlo – přímé, protisvětlo, otevřený stín
 • Barvy, monochromatické záběry a další prvky designu

LEKCE 4 - Kreativní techniky fotografování flory
 • Rande v dešti a dokonce s Monetem
 • Malování světlem a barevné odrazy
 • Zmražené květy, květy za sklem
 • Na bílém… bez bílého pozadí

LEKCE 5 – Bonusová (tato lekce už neobsahuje zadání)
 • Focení starými skly (čím starší, tím lepší!)
 • Fotografické projekty (bojujeme proti lenivosti)
 • Vytvoření černého pozadí uprostřed dne (bez černého pozadí)
 • … a tak podobně ☺
Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem a základní setový objektiv nebo objektivy. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu "Naučte se exponovat kreativně 1".

Samozřejmě se v kurzu dozvíte o další výbavě, vhodné k fotografování flory – například stativ, externí blesk, difuzér, makroobjektiv, mezikrúžky, teleobjektiv, ale opravdu se jedná jen o doporučenou výbavu a není nutné si ji obstarávat pouze kvůli kurzu. Vše je nepovinné a v kurzu je tato výbava zmíněna proto, abyste se dozvěděli o její existenci a použití a rozšířili si vědomosti o možnost, jak ji využít při focení flory.

* materiály v tomto kurzu jsou ve slovenském jazyce

Instruktor: Monika Banas

Monika Banas Monika začala fotografovat jako devítiletá s fotoaparátem Zenit. Další léta nebyli fotograficky nijak zvlášť intenzivní, ale fotografování bylo jako hobby vždy součástí jejího života. V dospělosti, a zejména pak po přestěhování za velkou louži, se začala fotografování věnovat do hloubky. Absolvovala mnoho fotografických kurzů, mezi jinými i víceré v rámci PPSOP.com. Ve vzdělávání pokračovala i účastí na fotografických workshopech u známých fotografů a následně začala spolupracovat s fotografem Bryanem Petersonem a Scottym Stulbergom i jako instruktor.

Od té doby se fotografii intenzivně věnuje řadu let, profesně osm let jako fotograf se zaměřením na portrétovou a rodinnou fotografii, zejména na novorozence, miminka a děti. Ve volném čase ráda zachytává na paměťové karty i všechny běžné věci kolem nás a věnuje se různým fotografickým projektům. Miluje Nikon a sklo 85mm f/1.4

Žije a fotografuje v USA. Její práci najdete na WEBu a aktuální dění můžete sledovat na FACEBOOKu nebo na BLOGu.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik Banas Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Organizuje zážitkové foto workshopy po celém světě. Ve volném čase působí jako instruktor a také poskytuje individuální kurzy pro začátečníky s digitální zrcadlovkou. Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil, momentálně spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Patrik pochází ze Slovenska, žil pět let v Praze a momentálně žije v St. Louis, Missouri. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu.
fotosoutěže, fotovideá, informace a super foto komunita!
facebook Zadejte si nás k oblíbeným stránkám na Facebooku PPSOP Blog Perfektní Blog Školy Perfektní Fotografie

Autorská práva © 2012 Aperture Productions LLC. Všechna práva jsou vyhrazena
Přihlášení studentů PPSOP:
UŽIVATELSKÉ JMÉNO: HESLO:  
   
Zapomněli jste přihlašovací údaje?