Domů Kurzy Instruktoři Jak to funguje Doporučení Dárkový poukaz  
Nabízené kurzy
Jak fungují PPSOP kurzy
Základy
Týdenní lekce
Hodnocení a zpětná vazba
Otázky a odpovědi
Garantujeme spokojenost

ZÁHADA BLESKU ODHALENA      

Instruktoři: Bryan Peterson / Patrik Banas                                                    Délka kurzu: 6 týdnů            Cena: 4.990 CZK


Už dávno se říká: „Fotografie nemůže být bez světla!“ Často se stává, že máme dostatek světla, ale bohužel ne vždy, když ho potřebujeme a tam, kde ho chceme. Naštěstí je externí blesk vždy po ruce – ale ruku na srdce, dnešní blesky jsou technicky tak vyspělé, že často i profesionálové mají před nimi respekt!

Víte, jak se vyvarovat efektu „červených očí“? Víte, jak vyvážit přirozeně dostupné světlo spolu se světlem vašeho blesku? A proč někdy při focení s bleskem je výsledkem jen polovina záběru? Víte, jak zmrazit akci s použitím blesku?

Víte, co to znamená, když se řekne „vyplnit záběr bleskem“? A jak se fotí synchronizovaně se zadní lamelou a kdy je vhodný čas toho využít? Jak předejít tomu, aby Váš pokoj úplně ztmavl, když budete fotit s bleskem sfoukávání narozeninových svíček vaší ratolesti? Jak předejít těm nepěkným odrazům od blesku? Chtěli byste se naučit fotit profesionálně vypadající svatební a portrétní záběry? Jak je možné, že prudké sluneční světlo uprostřed dne neomezuje zkušené profíky při focení perfektních portrétů? V tomto kurzu se naučíte, jak fotit o třídu lepší portréty lidí, ať již vaší rodiny doma, či business-záběry kolegů v kanceláři. A pokud chcete fotit svatby, tak vězte, že většina těchto technik se dá použít právě tam.

Pokud máte rádi dobrodružství, tak se po dobu tohoto kurzu naučíte, jak s bleskem zmrazit sportovní akci, jak rozsvítit kempingový stan či jak vytvořit pestrobarevné efekty. Po zpracování vašich zadání v tomto intenzivním a informacemi nabytém kurzu budete umět používat váš blesk v různých praktických situacích, ale i využít jeho potenciál mnoha velmi kreativními způsoby.

Přidejte se do kurzu k profesionálům a už vás nepřekvapí žádné problémy a záludnosti při focení s bleskem. Bryan Peterson je fotografem už 30 let a v posledních letech začal intenzivně využívat externí blesk ke své kreativní práci. O svoje zážitky a zkušenosti s používáním blesků se podělil v knize Naučte se fotografovat s bleskem kreativně. Tento kurz byl připraven na základě této knihy a zároveň je doplněn o další příklady, informace, aktuální záběry a videa. Patrik Banas spolupracuje s Bryanem již několik let a pomáhá mu s organizací jeho workshopů. Podobně jako Bryan, i on se stal velkým fanouškem kreativního používání blesků a aktivně přispěl k vytvoření tohoto kurzu v češtině.

Tento kurz byl připraven tak, aby vám dal odpovědi na všechny tyto otázky a změnil všechny blesku neznalých na fotografy využívající potenciál svého externího blesku na expertní úrovni – a to vše za 6 týdnů. Projdeme všechny základy: Teorii světla a externího blesku, používání blesku na fotoaparátu i mimo něj, jak pochopit výkon, který vám váš blesk poskytuje a jak ho co nejlépe využít, vztah mezi rychlostí závěrky a clonou – něco, co možná znáte jako „Fotografický trojúhelník Bryana Petersona pro kreativní fotografování“ a jaký to má vliv na blesk. Určitě oceníte možnost naučit se možnosti všech módů na vašem blesku, jako je např. TTL, Auto, Manuál, odražené vs. Přímé světlo z blesku a jak využívat barevné filtry. A samozřejmě, tento kurz by nebyl kompletní, kdybychom se s vámi nepodělili o tu neskutečnu radost z poznání a zábavy při kombinování osvětlení z blesku s okolním/přirozeným světlem – či už fotíte jednoduchý portrét, extrémní sport nebo jen osamělou květinku na zahradě. Bryan a Patrik vám ručí za to, že tento kurz vám přinese nejvíc informací, poskytne nejvíc poznatků a naučí vás využívat kreativní možnosti vašeho blesku – zde se zkrátka dozvíte víc, než byste hledali kdekoli jinde na webu.


Obsah kurzu:

Lekce 1: Úvod do základů fotografování s bleskem
Podívejme se na základní výbavu při focení s externím bleskem a začneme se základními technikami. Vysvětlíme si vztah mezi rychlostí závěrky a clonou a to, jak ovlivňují blesk. Taktéž si vysvětlíme, jak upravit výkon vašeho blesku, co je to TTL/ETTL, automatické a manuální nastavení, vysokorychlostní snímání. Co je to vlastně směrné číslo a co říká zákon převrácených čtverců?

Lekce 2: Použití blesku na fotoaparátu
Úvod do technik používání blesku uchyceného na fotoaparátu, včetně vyplňování světlem blesku, odraženého a rozptýleného světla. Podíváme se na červené oči, bracketing – čili sloupkování s bleskem a na externí bateriové sady.

Lekce 3: Blesk mimo fotoaparát
Podíváme se na několik technik používání blesku umístěného mimo fotoaparát, včetně synchronizace na zadní lamelu, použití difuzérů, soft-boxů, mřížek a jak nasvítit vzdálené objekty. Vysvětlíme si používání bezdrátového spojení blesků či dálkově ovládané blesky.

Lekce 4: Napětí, vzrušení a zároveň výzva při focení expozicí s použitím blesku mimo fotoaparát
Trocha školní matematiky, která může být nápomocna při některých náročnějších expozicích s bleskem.

Lekce 5: S bleskem mimo zajeté koleje, část 1
Kombinování světla z blesku s dostupným/přirozeným světlem a jak 'zneškodnit' dostupné/přirozené světlo

Lekce 6: S bleskem mimo zajeté koleje, část 2
Použití barevných filtrů, focení akce, záběry s bleskem plné emocí a pohybu.


Požadavky na kurz:
Digitální fotoaparát s plně manuálním módem, externí blesk, který může být odpálen s TTL kabelem a/anebo je schopný fungovat bezdrátově. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO při focení s dostupným/přirozeným světlem (absolventi našeho kurzu „Naučte se exponovat kreativně“ jsou vhodně připraveni na tento kurz). A hlavně, prosíme, prostudujte si důkladně manuál k vašemu blesku ještě před začátkem kurzu (i když si uvědomujeme, že značná část vašeho manuálu k blesku nedává žádný smysl, věřte nám – i tak vám to pomůže před začátkem kurzu!).


Instruktor: Bryan Peterson

bryan petersonBryan je fotografem víc než 30 let a učitelem fotografie už víc než 20 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně. Bryan je Američan a momentálně žije v Chicagu, USA. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu.
Instruktor: Patrik Banas

Patrik Banas Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Organizuje zážitkové foto workshopy po celém světě. Ve volném čase působí jako instruktor a také poskytuje individuální kurzy pro začátečníky s digitální zrcadlovkou. Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil, momentálně spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Patrik pochází ze Slovenska, žil pět let v Praze a momentálně žije v St. Louis, Missouri. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu.
fotosoutěže, fotovideá, informace a super foto komunita!
facebook Zadejte si nás k oblíbeným stránkám na Facebooku PPSOP Blog Perfektní Blog Školy Perfektní Fotografie

Autorská práva © 2012 Aperture Productions LLC. Všechna práva jsou vyhrazena
Přihlášení studentů PPSOP:
UŽIVATELSKÉ JMÉNO: HESLO:  
   
Zapomněli jste přihlašovací údaje?