Domů Kurzy Instruktoři Jak to funguje Doporučení Dárkový poukaz  
Nabízené kurzy
Jak fungují PPSOP kurzy
Základy
Týdenní lekce
Hodnocení a zpětná vazba
Otázky a odpovědi
Garantujeme spokojenost
ZÁHADA BLESKU ODHALENA      

Instruktoři: Bryan Peterson / Patrik Banas                                                     Délka kurzu: 4 týdny             Cena: 3.490 CZK

Ovládněte naplno svůj externí blesk!

Už dávno se říká: „Fotografie nemůže být bez světla!“ Často se stává, že máme dostatek světla, ale bohužel ne vždy, když ho potřebujeme a tam, kde ho chceme. Naštěstí je externí blesk vždy po ruce! Ale ruku na srdce, kdo nezažil při prvním seznámení s bleskem určitou frustraci, zklamání či nezdary? Dnešní blesky jsou technicky tak vyspělé, že často i profesionálové před nimi mají respekt!

S naším kurzem se však blesku bát nemusíte! A věřte, že jakmile porozumíte blesku, propojíte dosavadní znalosti přirozeného světla s nabytými vědomosti o světle umělém, až odhalíte celou záhadu blesku – a vy ji určitě v průběhu 4 týdnů tohoto kurzu odhalíte – čeká vás cesta plná nekončících objevů. Práce s bleskem vás nadchne a budete mít pocit, že s tím miniaturním sluníčkem dokážete vrhnout světlo na co chcete, kdy chcete a jak chcete.

Kurz je sestaven na základě knihy Bryana Petersona „Naučte se fotografovat s bleskem kreativně“ a zároveň je doplněn o další příklady, informace, aktuální záběry a videa. Na vytvoření tohoto kurzu v češtině se aktivně podílel Patrik Banas, který spolupracuje s Bryanem již několik let a pomáhá mu s organizací jeho workshopů. Podobně jako Bryan, i on se stal velkým fanouškem kreativního používání blesků.

Víte, jak se vyvarovat efektu „červených očí“? Víte, jak vyvážit přirozeně dostupné světlo spolu se světlem vašeho blesku? A proč někdy při focení s bleskem je výsledkem jen polovina záběru? Víte, jak zmrazit akci s použitím blesku? Víte, co to znamená, když se řekne „vyplnit záběr bleskem“? A jak se fotí synchronizovaně se zadní lamelou a kdy je vhodný čas toho využít? Jak předejít tomu, aby Váš pokoj úplně ztmavl, když budete fotit s bleskem sfoukávání narozeninových svíček vaší ratolesti? Jak předejít těm nepěkným odrazům od blesku? Chtěli byste se naučit fotit profesionálně vypadající svatební a portrétní záběry? Jak je možné, že prudké sluneční světlo uprostřed dne neomezuje zkušené profíky při focení perfektních portrétů?

Tento kurz byl připraven tak, aby vám dal odpovědi na všechny tyto otázky a změnil všechny blesku neznalých na fotografy využívající potenciál svého externího blesku na expertní úrovni – a to vše za 4 týdny.

Dozvíte se všechny základy: Teorii světla a externího blesku, používání blesku na fotoaparátu i mimo něj, jak pochopit výkon, který vám váš blesk poskytuje a jak ho co nejlépe využít, vztah mezi rychlostí závěrky a clonou – něco, co možná znáte jako „Fotografický trojúhelník Bryana Petersona pro kreativní fotografování“ a jaký to má vliv na blesk. Určitě oceníte možnost naučit se možnosti všech módů na vašem blesku, jako je např. TTL, Auto, Manuál, odražené vs. přímé světlo z blesku a jak využívat barevné filtry. A samozřejmě, tento kurz by nebyl kompletní, kdybychom se s vámi nepodělili o tu neskutečnu radost z poznání a zábavy při kombinování osvětlení z blesku s okolním/přirozeným světlem – či už fotíte jednoduchý portrét, extrémní sport nebo jen osamělou květinku na zahradě. Bryan a Patrik vám ručí za to, že tento kurz vám přinese nejvíc informací, poskytne nejvíc poznatků a naučí vás využívat kreativní možnosti vašeho blesku – zde se zkrátka dozvíte víc, než byste hledali kdekoli jinde na webu.

Odhalte zahadu blesku!

Obsah kurzu:

Lekce 1: Úvod do základů fotografování s bleskem
Podívejme se na základní výbavu při focení s externím bleskem a začneme se základními technikami. Vysvětlíme si vztah mezi rychlostí závěrky a clonou a to, jak ovlivňují blesk. Taktéž si vysvětlíme, jak upravit výkon vašeho blesku, co je to TTL/ETTL, automatické a manuální nastavení, vysokorychlostní snímání. Co je to vlastně směrné číslo a co říká zákon převrácených čtverců?

Lekce 2: Použití blesku na fotoaparátu
Úvod do technik používání blesku uchyceného na fotoaparátu, včetně vyplňování světlem blesku, odraženého a rozptýleného světla. Podíváme se na červené oči, bracketing – čili sloupkování s bleskem a na externí bateriové sady.

Lekce 3: Blesk mimo fotoaparát
Napětí, vzrušení a zároveň výzva při focení expozicí s použitím blesku mimo fotoaparát! Podíváme se na několik technik používání blesku umístěného mimo fotoaparát, včetně synchronizace na zadní lamelu, použití difuzérů, soft-boxů, mřížek a jak nasvítit vzdálené objekty. Vysvětlíme si používání bezdrátového spojení blesků či dálkově ovládané blesky.

Lekce 4: S bleskem mimo zajeté koleje
Kombinování světla z blesku s dostupným/přirozeným světlem a jak 'zneškodnit' dostupné/přirozené světlo. Trocha školní matematiky, která může být nápomocna při některých náročnějších expozicích s bleskem.

Lekce 5: Bonusová (tato lekce už neobsahuje zadání)
Použití barevných filtrů, focení akce, záběry s bleskem plné emocí a pohybu.Požadavky na kurz:
Digitální fotoaparát s plně manuálním módem, externí blesk, který může být odpálen s TTL kabelem a/anebo je schopný fungovat bezdrátově. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO při focení s dostupným/přirozeným světlem (absolventi našeho kurzu „Naučte se exponovat kreativně“ jsou vhodně připraveni na tento kurz). A hlavně, prosíme, prostudujte si důkladně manuál k vašemu blesku ještě před začátkem kurzu (i když si uvědomujeme, že značná část vašeho manuálu k blesku nedává žádný smysl, věřte nám – i tak vám to pomůže před začátkem kurzu!).


Zpětná vazba studentů:
Děkuji za výborný kurz. Tak jak minulé kurzy i tento mě posunul dál hlavně v tom směru, že opět méně času trávím u úprav fotografii, kde hlavně různé nasvícení nebo barevné efekty se dají udělat už při pořízení fotky a ne editaci. Pokud bude čas, tak určitě se rád na nějaký kurz přihlásím. Miloš Fichtl

Ahoj Bryan a Patrik, díky za týdny zábavy s bleskem a se skvělými zpětnými vazbami. Je skvělé se poučit z vlastních chyb a nedostatků, a ještě skvělejší je přijímat pochvalu. Musím říct, že mne kurz v používání blesku posunul pěkný kus dopředu. Do budoucna se světlům budu určitě věnovat... Skvělí byli i další účastníci kurzu a nejednou mě nakopli a inspirovali. Bez nich by mi mnoho věcí neproblesklo hlavou. Jiří Stehlík


Odhalte zahadu blesku!


Instruktor: Bryan Peterson

bryan petersonBryan je fotografem víc než 30 let a učitelem fotografie už víc než 20 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně. Bryan je Američan a momentálně žije v Seattle, USA. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik Banas Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa (např. Toskánsko, Provensálsko, Praha...). Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Patrik pochází ze Slovenska, žil pět let v Praze a momentálně žije v St. Louis, Missouri. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu.Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Naučte se exponovat kreativně i vy!

© Lucie Portešová, Iva Ullrichová, Michaela Nesvadbová, Jan Masojídek, Iva Ullrichová, Peter Stin, Radoslav Krochmaľ, Klára Oahalová, Mária Ševecová


fotosoutěže, fotovideá, informace a super foto komunita!
facebook Zadejte si nás k oblíbeným stránkám na Facebooku PPSOP Blog Perfektní Blog Školy Perfektní Fotografie

Autorská práva © 2019 Aperture Productions LLC. Všechna práva jsou vyhrazena
Kontakt: info@ppsop.cz