Domů Kurzy Instruktoři Jak to funguje Doporučení Dárkový poukaz  
Nabízené kurzy
Jak fungují PPSOP kurzy
Základy
Týdenní lekce
Hodnocení a zpětná vazba
Otázky a odpovědi
Garantujeme spokojenost
NOVINKA: NAUČTE SE POUŽÍVAT BARVU KREATIVNĚ
Instruktoři: Bryan Peterson a Patrik Banas                                                                        Délka kurzu: 4 týdny            Cena: 3.490 CZK           
Jak pracovat s barvou, kompozicí a expozicí, aby vaše snímky zářily barvami.

Pokud znáte Bryanovu tvorbu, tak vám jistě neuniklo, že Bryan zbožňuje barvy. V tomto kurzu budete donekonečna odhalovat jak barevně VIDĚT, KOMPONOVAT a EXPONOVAT.

Zjistíte, že barva ovlivňuje vaší mysl a pocity a pochopíte, proč je právě umístnění barev tak podstatné a důležité pro skvělou kompozici.
Barva je o pocitech a také o vnímání její celkové vizuální váhy. Tento kurz vám otevře oči, abyste uměli využívat barvy pro váš fotografický prospěch. Naučíte se důležitost zastoupení jednotlivých barev a dozvíte se, jak s nimi pracovat ve finálním výsledku a kompozici.

Pokud je barva něco, co prostě "nevidíte" nebo pokud chcete nahlédnout na barvu blíže, tak toto je kurz pro vás! Navždy vám změní pohled na barvy a bude vás inspirovat jak využít barvy v celkové kompozici.
No a navíc, Bryan se také podělí o jeho překvapivě lehké, ale přesto skryté tipy na následnou úpravu barev, abyste dosáhli výrazné efekty.
Bryanův nejnovější kurz v PPSOP.cz je připravený na základě jeho nejnovější knihy Naučte se používat barvu kreativně.

Obsah kurzu:

LEKCE 1 – Světlo, expozice a barva
 • Světlo a věda o světle
 • Expozice a barva
 • Vyvážení bílé a barevnost

LEKCE 2 – Barva a kompozice
 • Využití barvy na zvýraznění
 • Aditivní versus subtraktivní barvy
 • Doplňkové, analogické a monochromatické barvy

LEKCE 3 – Barva a nálada
 • Barva a vizuální váha
 • Vystupující a ustupující barvy
 • Použití barev jako nekonečného pozadí / popředí
 • Využívání barevných tahů štětce

LEKCE 4 - Barva ... a co s ní dále?
 • Psychologie barev
 • Využívání nástrojů na zlepšení barev / filtry
 • Zpracování barev v postprocesu
Požadavky na kurz:

Digitální fotoaparát s plně manuálním módem a základní setový objektiv nebo objektivy. Velmi dobrá znalost fotografického trojúhelníku clona/rychlost závěrky/ISO a focení v plně manuálním módu nebo absolvování kurzu "Naučte se exponovat kreativně 1".

Samozřejmě se v kurzu dozvíte o další výbavě, ale opravdu se jedná jen o doporučenou výbavu a není nutné si ji obstarávat pouze kvůli kurzu.Doporučené pokračování:

Po skončení tohoto kurzu studentům vřele doporučujeme pokračovat v odhalování tajů kompozice v kurzu "Naučte se vidět a komponovat kreativně".


Milujeme statistiky
Instruktor: Bryan Peterson

bryan petersonBryan je fotografem víc než 30 let a učitelem fotografie už víc než 20 let. Jeho vzdělávací styl je jedinečný a je pro všechny zárukou, že se kreativní a zábavnou formou dostanou na fotografickou úroveň, o jaké vždy snili. Kromě toho je Bryan autorem celosvětově nejlépe prodávaných knih o fotografování Naučte se exponovat kreativně, Naučte se vidět kreativně, Naučte se fotografovat detail kreativně, Naučte se použít expoziční čas kreativně. Bryan je Američan a momentálně žije v Seattle, USA. Bryanovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na jeho profilu na FACEBOOKu.

Instruktor: Patrik Banas

Patrik Banas Patrik je profesionální, zanícený a dlouholetý fotograf. Působí jako instruktor, poskytuje individuální kurzy pro začátečníky i pokročilé s digitální zrcadlovkou a také organizuje zážitkové a cestovatelské foto workshopy do nádherných oblastí světa (např. Toskánsko, Provensálsko, Praha...). Bryanův styl vzdělávání ho velmi zaujal a ovlivnil a spolupracuje s Bryanem už více než deset let. Patrik pochází ze Slovenska, žil pět let v Praze a momentálně žije v St. Louis, Missouri. Má rád objektiv 24-70mm, street foto, krajinu a zbožňuje focení s dlouhou uzávěrkou. Patrikovu práci najdete na jeho WEBu a aktuální projekty můžete sledovat na BLOGu nebo na FACEBOOKu.Všechny záběry níže a ve videu nafotografovali studenti v průběhu tohoto kurzu:

Naučte se fotografovat portrét i vy!

© Iva Ullrichová, Jan Masojídek, Lucie Portešová, Milan Konečný, Michaela Nesvadbová, Vlastimil Babický, Klára Otahalová, Dagmar Fila, Olga Dvořáková


Ukázka toho, na co se můžete těšit:
fotosoutěže, fotovideá, informace a super foto komunita!
facebook Zadejte si nás k oblíbeným stránkám na Facebooku PPSOP Blog Perfektní Blog Školy Perfektní Fotografie

Autorská práva © 2019 Aperture Productions LLC. Všechna práva jsou vyhrazena
Kontakt: info@ppsop.cz